BIP PW / Praca w Politechnice / Dla nie-nauczycieli

Specjalista ds. rozliczania projektów - Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT

Politechnika Warszawska poszukuje osoby na stanowisko specjalisty ds. rozliczania projektów, w wymiarze pełnego etatu, w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Zakres obowiązków:

  • monitorowanie, rozliczanie i realizacja projektów zgodnie z umowami, przepisami, wytycznymi, zaleceniami i procedurami w zakresie funduszy UE, krajowych, międzynarodowych;
  • tworzenie i obsługa wniosków o płatność dla projektów dofinansowanych z UE i z innych środków;
  • opisywanie dokumentów księgowych związanych z wydatkami w projektach (wynagrodzenia, faktury, amortyzacje);
  • przygotowywanie oświadczeń, oddelegowani i innych dokumentów wymaganych we wnioskach o płatność;
  • udział w przygotowaniu wniosków o zmiany w projektach oraz w aneksowaniu umów;
  • udział w kontrolach i zewnętrznych audytach finansowanych projektów;
  • pilnowanie terminów obowiązków formalnych wynikających z umów o  dofinansowanie;
  • aktywna współpraca z kierownikami oraz wykonawcami projektów, z jednostkami Politechniki Warszawskiej oraz  instytucjami finansującymi (NCBR, NCN, FNP, MEiN, NAWA etc.) w zakresie realizacji projektów;
  • monitorowanie postępu rzeczowo-finansowego projektu i raportowanie  w trakcie realizacji projektu i okresu trwałości;
  • nadzór nad dokumentacją projektową w trakcie i okresie trwałości (archiwizacja);
  • wsparcie w przygotowaniu dokumentacji przetargowych oraz wniosków  o dofinansowanie.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe;
  • minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w rozliczeniach projektów B+R;
  • praktyczna znajomość przepisów, dokumentów, procedur i szczegółowych wytycznych niezbędnych do prawidłowej realizacji i rozliczenia projektów finansowanych z budżetu państwa, UE;
  • znajomość przepisów prawa zamówień publicznych;
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej, umiejętność zarządzania priorytetami, ukierunkowanie na jakość wykonywanej pracy, rzetelność, uczciwość, sumienność i odpowiedzialność za terminowe wykonywanie powierzonych zadań;
  • umiejętność pracy w zespole oraz pod presją czasu;
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • biegła znajomość oprogramowania wspierającego prace biura;
  • mile widziana znajomość oprogramowania  do zarządzania projektami;
  • posiadanie doświadczenia w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie będzie dodatkowym atutem.

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie dokumentów (CV, list motywacyjny) na adres: katarzyna.potera@pw.edu.pl w terminie do dnia  02 grudnia 2022 r.

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Nadesłanych dokumentów
nie zwracamy. Zastrzegamy możliwość nie dokonania wyboru kandydata.

Wytworzył(a): Biuro Spraw Osobowych PW

w dniu: 21.11.2022

Wprowadził(a) do BIP: Redaktor SO BSO

w dniu: 21.11.2022 09:45

Zaktualizował(a): Redaktor SO BSO