BIP PW / Praca w Politechnice / Dla nie-nauczycieli

Specjalista / specjalistka ds. prawnych - Biuro Rektora

Politechnika Warszawska poszukuje osoby na stanowisko specjalisty / specjalistki ds. prawnych.

Zakres obowiązków na stanowisku:

  • weryfikacja  projektów umów, listów intencyjnych i innych dokumentów związanych z funkcjonowaniem Uczelni, w tym organizacyjno-prawnych;
  • opracowywanie merytoryczne wewnętrznych aktów prawnych;
  • dbanie o poprawność merytoryczną oraz językową treści pism oraz dokumentów;
  • przygotowywanie projektów odpowiedzi na pisma;
  • prowadzenie spraw o udostępnienie informacji publicznej w odpowiedzi na otrzymane wnioski w trybie określonym w przepisach o dostępie do informacji publicznej, kontakty z innymi jednostkami PW w tym zakresie;
  • przygotowywanie wyjaśnień w bieżących sprawach związanych z działalnością Uczelni;
  • rozwiązywanie zagadnień prawnych;
  • wykonywanie czynności związanych z obiegiem i archiwizacją dokumentów;
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez kierownika, związanych z charakterem wykonywanych prac oraz zadaniami jednostki.

 Wymagane stawiane kandydatom:

  • wykształcenie wyższe;
  • minimum 3 lata stażu pracy (mile widziane doświadczenie w pracy na uczelni wyższej);
  • doskonała znajomość przepisów prawa, a w szczególności:
    • Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
    • Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
    • Prawo administracyjne,
    • Prawo cywilne,
    • Prawo postępowania cywilnego,
    • Ustawa o finansach publicznych,
    • Ustawa o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
    • Ustawa Prawo zamówień publicznych,
    • Ustawa o dostępie do informacji publicznej;
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów prawnych;
  • umiejętność samoorganizacji, sumienność i dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań, bardzo dobra organizacja pracy własnej;
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz samodzielnego poszukiwania informacji i wyciągania wniosków;
  • umiejętność angażowania się i identyfikowania z realizowanymi działaniami;
  • znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2;
  • biegła obsługo pakietu MS Office z umiejętnością sprawnego korzystania z programów prawniczych;
  • znajomość systemu EZD;
  • umiejętność pracy pod presją czasu i w sytuacjach stresowych;
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, bezkonfliktowość.

  Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy;
  • możliwość udziału w szkoleniach ukierunkowanych na dalszy rozwój i podnoszenie kwalifikacji;
  • możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczeń grupowych oraz oferty socjalnej skierowanej do pracowników PW.

Zainteresowane osoby prosimy o aplikowanie poprzez poniższy link

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=e0ee87a3d053429e99b236b76f82b003  w terminie do  30 października 2024 r.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się jedynie z wybranymi osobami. Nadesłanych dokumentów nie zwracamy.

Wytworzył(a): Biuro Spraw Osobowych PW

w dniu: 30.09.2024

Wprowadził(a) do BIP: Redaktor SO BSO

w dniu: 30.09.2024 14:42

Zaktualizował(a): Redaktor SO BSO