POLITECHNIKA WARSZAWSKA
Zarządzenie nr 19
Rektora Politechniki Warszawskiej
z dnia 9 lipca 2003 r.
w sprawie ochrony informacji niejawnych
Na podstawie § 52 ust. 1 lit. k i q oraz ust. 2 Statutu PW, w związku z ustawą z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11, poz. 95 z późn. zm.) i rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 lutego 1999 r. w sprawie organizacji kancelarii tajnych (Dz. U. Nr 18, poz. 155 z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§ 1.
Zarządzenie dotyczy ochrony w Politechnice Warszawskiej informacji niejawnych, stanowiących tajemnicę państwową lub tajemnicę służbową w rozumieniu ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11, poz. 95 z późn. zm.).
§ 2
Wprowadza się:
- "Zasady Ochrony Informacji Niejawnych w Politechnice Warszawskiej", stanowiące załącznik nr 1 do zarządzenia,
- "Instrukcję Kancelaryjną Ochrony Informacji Niejawnych w Politechnice Warszawskiej", stanowiącą załącznik nr 2 do zarządzenia,
§ 3
- Tworzy się Kancelarię Tajną Politechniki Warszawskiej jako wyodrębnioną komórkę organizacyjną podległą Rektorowi, zwaną dalej Kancelarią Tajną.
- Rektor sprawuje nadzór nad Kancelarią Tajną poprzez Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych.
- Kancelarią Tajną kieruje kierownik Kancelarii, wyznaczony przez Rektora PW na wniosek Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych.
- Kancelaria Tajna jest odpowiedzialna za właściwy obieg, w tym rejestrowanie, udostępnianie i wydawanie uprawnionym osobom, oraz przetwarzanie dokumentów zawierających informacje niejawne. Szczegółowe zadania Kancelarii Tajnej oraz jej kierownika określa Instrukcja kancelaryjna, o której mowa w § 2 pkt 2.
- W uzasadnionych przypadkach Rektor, na wniosek Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych, może tworzyć oddziały Kancelarii w jednostkach organizacyjnych Uczelni. Koszty funkcjonowania oddziału ponosi jednostka organizacyjna, w której oddział został utworzony.
- Organizację pracy Kancelarii Tajnej, w tym kompetencje jej kierownika w zakresie koordynacji pracy oddziałów, określa regulamin Kancelarii wydany przez Rektora na wniosek Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych.
§ 4
Pełnomocnik Rektora ds. Ochrony Informacji Niejawnych, Dział Ochrony Informacji Niejawnych oraz Kancelaria Tajna tworzą Pion Ochrony Informacji Niejawnych.
§ 5
Z dniem wejścia w życie zarządzenia:
- zadania Działu Spraw Obronnych, związane z prowadzeniem dotychczasowej Kancelarii Tajnej PW, przejmuje Kancelaria Tajna, o której mowa w § 3,
- pracownicy Działu Spraw Obronnych, zatrudnieni w ramach wieloosobowego stanowiska pracy, wykonujący zadania związane z prowadzeniem dotychczasowej Kancelarii Tajnej PW, stają się pracownikami Kancelarii Tajnej, o której mowa w § 3, chyba że w trybie przewidzianym przepisami prawa pracy nie wyrażą na to zgody.
§ 6
W sprawach nieuregulowanych w zarządzeniu oraz w regulaminie Kancelarii Tajnej stosuje się przepisy ustawy, o której mowa w § 1, oraz przepisach wykonawczych, w szczególności w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 lutego 1999 r. w sprawie organizacji kancelarii tajnych (Dz. U. Nr 18, poz. 155 z późn. zm.).
§ 7
Traci moc Zarządzenie Nr 2 Rektora Politechniki Warszawskiej z 15 lutego 1984 r. w sprawie ochrony tajemnicy państwowej i służbowej.
§ 8
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
REKTOR
|
prof. dr hab. Stanisław Mańkowski |