Starszy programista / programista - Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych

Politechnika Warszawska poszukuje osoby na stanowisko starszego programisty/programisty* do realizacji projektu pt. „Krajowe laboratorium sieci i usług 5G wraz z otoczeniem”.

*Zaszeregowanie kandydatki/kandydata zależeć będzie od jej/jego kompetencji i doświadczenia.

Zakres obowiązków na stanowisku:

  • projektowanie, implementacja i testowanie  modułów oprogramowania dla eksperymentalnej sieci 5G dot. zintegrowanej infrastruktury sieciowo-obliczeniowej oraz rozwiązań Open RAN;
  • rozwój i utrzymanie środowiska i usług infrastruktury sieci 5G;
  • opracowanie, konfiguracja i przeprowadzenie testów w Laboratorium sieci 5G;
  • tworzenie i utrzymywanie dokumentacji  technicznej;
  • udział w spotkaniach roboczych projektu.

 Wymagania stawiane kandydatom:

  • preferowany magister inżynier/absolwent kierunku związanego z telekomunikacją lub informatyką;
  • minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w branży telekomunikacyjnej;
  • bardzo dobra znajomość systemu operacyjnego LINUX, protokołów TCP/IP, technik NFV/SDN;
  • znajomość języków oprogramowania obiektowego i skryptowego: Java, C++, Python;
  • znajomość techniki wirtualizacji kontenerowej, środowiska Kubernetes oraz VMware;
  • znajomość metod orkiestracji i narzędzi programowania matematycznego;
  • znajomość sieci 5G, jej architektury oraz funkcji rdzenia sieci oraz ich implementacji;
  • znajomość standardów i specyfikacji związanych z sieciami 5G (3GPP, ETSI, O-RAN Alliance);
  • doświadczenie w pracy w środowisku Gitlab lub podobnym;
  • znajomość oprogramowania Open 5GCore firmy Fraunhofer, będzie dodatkowym atutem;
  • zainteresowanie naukowe i badawcze związane z zagadnieniami sieci 5G udokumentowane publikacjami naukowymi;
  • biegła znajomość języka polskiego i dobra znajomość języka angielskiego;
  • umiejętność pracy w zespole i dobra organizacja pracy własnej.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w wymiarze 0,5 etatu;
  • możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczeń grupowych oraz oferty socjalnej skierowanej do pracowników PW.

Zainteresowane osoby prosimy o aplikowanie przez link

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=4785177847fc4f128b783293332c9c01    w terminie do 17 lipca 2024 r.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się jedynie z wybranymi osobami. Nadesłanych dokumentów nie zwracamy.

Wytworzył(a): Biuro Spraw Osobowych PW

w dniu: 10.07.2024

Wprowadził(a) do BIP: Redaktor SO BSO

w dniu: 10.07.2024 12:53

Zaktualizował(a): Redaktor SO BSO

Politechnika Warszawska