Specjalista ds. otwartej nauki - Biblioteka Główna

Politechnika Warszawska poszukuje osoby na stanowisko specjalisty ds. otwartej nauki.

Zakres obowiązków na stanowisku:

  • udzielanie konsultacji naukowcom i zespołom badawczym w kwestiach związanych z otwartym dostępem, zarządzaniem danymi, wyborem licencji oraz spełnianiem wymogów agencji finansujących;
  •  pomoc w tworzeniu planów zarządzania danymi (DMP) oraz strategii publikacyjnych zgodnych z zasadami otwartego dostępu;
  • organizowanie szkoleń, warsztatów i seminariów dla naukowców, studentów i pracowników instytucji na temat otwartej nauki, zarządzania danymi, prawa autorskiego;
  • tworzenie materiałów edukacyjnych, przewodników i instrukcji dotyczących praktyk otwartej nauki;
  • organizowanie w Uczelni kampanii informacyjnych i wydarzeń promujących korzyści płynące z otwartej nauki;
  • udział w opracowywaniu i wdrażaniu polityk i procedur instytucjonalnych dotyczących otwartego dostępu;
  • monitorowanie i informowanie o zmianach w politykach finansowania badań oraz prawodawstwie dotyczącym otwartej nauki;
  • zbieranie danych i sporządzanie raportów dotyczących wdrażania otwartych praktyk, ocena skuteczności wdrożonych strategii i rekomendowanie ulepszeń;
  • współpraca z właściwymi jednostkami w Uczelni na rzecz rozwijania infrastruktury niezbędnej do realizacji inicjatyw otwartej nauki;
  • aktywne uczestnictwo w konferencjach, seminariach i spotkaniach dotyczących otwartej nauki.

Wymagania stawiane kandydatom:

  • wykształcenie wyższe;
  • minimum 3 letni staż pracy w środowisku związanym z nauką;
  • znajomość narzędzi i technologii otwartej nauki;
  • wiedza z zakresu prawa autorskiego w kontekście otwartej nauki;
  • znajomość polityk i wymogów dotyczących otwartego dostępu ze strony agencji finansujących badania oraz umiejętność pomocy w spełnianiu tych wymagań;
  • umiejętność monitorowania i analizowania wskaźników związanych z otwartą nauką oraz raportowania postępów i wyników;
  • umiejętność prowadzenia szkoleń i warsztatów dla naukowców oraz studentów z zakresu otwartej nauki;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności programów Word, Excel oraz Power Point;
  • umiejętność planowania i organizacji pracy własnej;
  • samodzielność i zaangażowanie w prowadzone działania;
  • komunikatywność i wysoka kultura osobista.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy;
  • możliwość udziału w szkoleniach ukierunkowanych na dalszy rozwój i podnoszenie kwalifikacji;
  • możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczeń grupowych oraz oferty socjalnej skierowanej do pracowników PW.

Zainteresowane osoby prosimy o aplikowanie poprzez poniższy link

w terminie do  30 września 2024 r.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się jedynie z wybranymi osobami. Nadesłanych dokumentów nie zwracamy.

Wytworzył(a): Biuro Spraw Osobowych PW

w dniu: 20.08.2024

Wprowadził(a) do BIP: Redaktor SO BSO

w dniu: 20.08.2024 13:02

Zaktualizował(a): Redaktor SO BSO

Politechnika Warszawska