Badacz - Wydział Chemiczny

Politechnika Warszawska poszukuje osoby na stanowisko badacza do realizacji zadań w ramach projektu  pt.: "Optymalizacja Nowych Środków Przeciwbakteryjnych na Bazie Poliamin: Rozwikłanie Wpływu Masy Cząsteczkowej Polimeru na Biochemiczny Mechanizm Aktywności” finansowanego przez IDUB POSTDOC PW, realizowanego  na Wydziale Chemicznym.

Zakres obowiązków:

  • realizowanie zadań badawczych określonych w opisie projektu;
  • udział w projektowaniu i planowaniu szczegółów realizacji zadań badawczych;
  • uczestniczenie w przygotowywaniu wyników badań do prezentacji i publikacji;
  • prezentowanie i publikowanie wyników badań we współpracy z członkami zespołu projektu badawczego;
  • udział w pracach laboratoryjnych;
  • udział w spotkaniach zespołu badawczego.

 Wymagane stawiane kandydatom:

  • stopień doktora w dziedzinie nauk chemicznych lub pokrewnych;
  • udokumentowany dorobek naukowy w postaci publikacji naukowych w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym;
  • doświadczenie w obszarze syntezy organicznej i syntezy polimerów, w szczególności w zakresie syntezy potencjalnych substancji biologicznie czynnych;
  • praktyczna znajomości technik charakteryzacji polimerów i związków małocząsteczkowych, w szczególności technik chromatografii GPC, analizy spektralnej IR oraz NMR;
  • umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym sprawną komunikację i przygotowanie sprawozdań naukowych i publikacji;
  • silna motywacja do pracy naukowej, umiejętność organizacji pracy i pracy w zespole, obowiązkowość odpowiedzialność.
  • umiejętność analizowania zależności pomiędzy strukturą chemiczną i aktywnością biologiczną związku,
  • znajomość technik badania właściwości fizykochemicznych pęcherzyków/liposomów.

 Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny z danymi kontaktowymi;
  • CV, z listą dotychczasowych osiągnięć naukowych i wyróżnień wynikających z prowadzonych badań, w tym publikacji;
  • skan odpisu dyplomu ukończenia studiów II stopnia;
  • skan odpisu dyplomu doktorskiego lub uchwała Rady Dyscypliny Naukowej o nadaniu stopnia doktora;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji.

 Oferujemy:

 zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony do 30 czerwca 2026;

  • pełny wymiar czasu pracy;
  • możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczeń grupowych oraz oferty socjalnej skierowanej do pracowników PW.

Zainteresowane osoby prosimy o aplikowanie przez link https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=aaf9797e82f14fcab0c85f6553ed2004    w terminie do 3 października 2024 r.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się jedynie z wybranymi osobami. Nadesłanych dokumentów nie zwracamy.

Wytworzył(a): Biuro Spraw Osobowych PW

w dniu: 19.09.2024

Wprowadził(a) do BIP: Redaktor SO BSO

w dniu: 19.09.2024 10:05

Zaktualizował(a): Redaktor SO BSO

Politechnika Warszawska