Starszy analityk - Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych

Politechnika Warszawska poszukuje osoby na stanowisko starszego analityka do realizacji projektu pt. „Krajowe laboratorium sieci i usług 5G wraz z otoczeniem”.

Zakres obowiązków na stanowisku:

  • analiza wymagań badawczych i technicznych związanych z rozwojem technologii ORAN;
  • monitorowanie i analiza trendów rynkowych oraz nowości technologicznych w obszarze 5G i ORAN;
  • projektowanie, rozwój i wdrażanie oprogramowania  w obszarze OpenRAN, w tym prace nad RIC (RAN Intelligent Controller) oraz xApps/rApps;
  • rozwój i utrzymanie środowiska i usług infrastruktury sieci 5G;
  • opracowanie, konfiguracja i przeprowadzenie testów w Laboratorium sieci 5G;
  • tworzenie i utrzymywanie dokumentacji technicznej oraz raportów analitycznych;
  • udział w spotkaniach roboczych projektu

 Wymagania stawiane kandydatom:

  • preferowany magister inżynier/absolwent kierunku związanego z telekomunikacją lub informatyką;
  • minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w branży telekomunikacyjnej;
  • bardzo dobra znajomość sieci radiostępowych 4G/5G, w szczególności OpenRAN (ORAN);
  • znajomość standardów i specyfikacji związanych z sieciami 5G (3GPP. ETSI,O-RAN QAlliance);
  • znajomość systemu operacyjnego Linux;
  • znajomość języków oprogramowania obiektowego i skryptowego: Java, C++, Python;
  • znajomość technologii bazodanowych (w szczególności PostgreSQL);
  • doświadczenie w pracy w środowisku Gitlab lub podobnym;
  • znajomość narzędzi do planowania radiowego, będzie dodatkowym atutem;
  • zainteresowania naukowe i badawcze związane z zagadnieniami sieci 5G;
  • zainteresowanie technikami sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego;
  • biegła znajomość języka polskiego i dobra znajomość języka angielskiego;
  • umiejętność pracy w zespole i dobra organizacja pracy własnej.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w wymiarze 0,5 etatu;
  • możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczeń grupowych oraz oferty socjalnej skierowanej do pracowników PW.

Zainteresowane osoby prosimy o aplikowanie przez link

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=6f9412d9928c43eea0756c3d498fd096    w terminie do 17 lipca 2024 r.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się jedynie z wybranymi osobami. Nadesłanych dokumentów nie zwracamy.

Wytworzył(a): Biuro Spraw Osobowych PW

w dniu: 07.07.2024

Wprowadził(a) do BIP: Redaktor SO BSO

w dniu: 10.07.2024 12:54

Zaktualizował(a): Redaktor SO BSO

Politechnika Warszawska